Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika z logo Kultura tutaj i napisem Komunikat

Informujemy, że w związku z balami karnawałowymi dla dzieci, organizowanymi w ramach akcji „Ferie w gminnej instytucji kultury”, 8 lutego zajęcia ruchowe (salsation) w sali kolumnowej zostają odwołane. Karnety zostaną automatycznie przedłużone. Za utrudnienia przepraszamy.

Uczestnicy koncertu świątecznego 19 grudnia 2023 na scenie w Cieplewie z instruktor Izabelą Krasucką-Kalwas i dyr. Grzegorzem Cwalińskim

W przedświątecznych tygodniach na scenie ośrodka w Cieplewie odbyły się popisy taneczne i muzyczne uczestników naszych sekcji artystycznych. Kilkadziesiąt dziewcząt i chłopców stanęło w blasku reflektorów - niektórzy pierwszy raz w życiu mieli okazję do publicznego występu!

Kolaż zdjęć z pracowni edukacji artystycznej w OKSiBP

Przypominamy, że od poniedziałku, 2 października, rozpoczynamy zajęcia w stałych sekcjach edukacji artystycznej. Zapisy przyjmuje Biuro Obsługi Klientów, tel. 728 415 566. Są jeszcze miejsca m.in. w sekcjach tanecznych prowadzonych przez Sandrę Trybę.

Grafika ilustracyjna z napisem KURS SAMOOBRONYi logo Kultura tutaj

Zdarzyło Ci się znaleźć w sytuacji zagrożenia i nie wiedziałaś/ nie wiedziałeś jak zareagować, by samodzielnie się obronić? Jak skutecznie radzić sobie w skrajnych sytuacjach typu zastraszenie, wymuszenie czy brutalne zaczepki, będzie można dowiedzieć się podczas trzymiesięcznego kursu samoobrony w OKSiBP.

Grafika ilustracyjna z napisem Komunikat i logo Kultra tutaj

Informujemy, że 29 i 30 sierpnia oraz 7 i 8 września 2023 r. OKSiBP w Cieplewie obędzie zamknięty z powodu zmiany organizacji czasu pracy, związanej z plenerowymi wydarzeniami weekendowymi tj. festiwalem FOTEL i dożynkami. Za utrudnienia przepraszamy. We wrześniu ośrodek (i biblioteka) będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

 

Grafika ilustracyjna z napisem Komunikat i logo Kultra tutaj

Informujemy, że latem OKSiBP w Cieplewie będzie funkcjonować według zmienionego harmonogramu. Zajęcia muzyczne, taneczno-ruchowe i plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz fitness w lipcu i sierpniu będą zawieszone. W czerwcu nie będzie już zajęć malarstwa dla dorosłych i w sekcjach ceramiki prowadzonych przez instruktora Mateusza Michalczyka.

Warsztaty monotypii w pracowni plastycznej w Cieplewie. Na pierwszym planie dziewczynka przy pracy.

W ubiegłym tygodniu odwiedziła nas grupa niezwykle utalentowanych dzieci z Ukrainy - uczniów Szkoły Podstawowej w Rotmance. Gościepoznali technikę monotypii i wykonali piękne prace.
Monotypia to technika artystyczna, w której powstają odbitki (monotypy) na płaskim podłożu, takim jak metal, szkło, płyta akrylowa lub drewno.

Uczestniczki warsztatów w plenerze

Ciepła, słoneczna aura sprawiła, że chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Również realizując swe pasje artystyczne. Wtorkowe (23 maja) warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży odbyły się w plenerowych okolicznościach, na trawniku za naszym ośrodkiem. W kameralnym gronie, gdyż był to czas egzaminów ósmoklasistów.