Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Pięcioro uczestników spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Mediatece z moderatorką Małgorzatą Gołofit

„Jest to książka o walce o własne życie z samym sobą” – tak o powieści „Fake it” Sandry Nowaczyk mówiła Lena, uczestniczka piątkowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży. Nie była to lektura z rodzaju lekkich, łatwych i przyjemnych, ponieważ książka porusza temat depresji i samobójstw.

Ucznowie SP z Wiśliny z nauczycielką - uczestnicy spotkania w Bibliotece na Żuławach

Tym razem w Bibliotece na Żuławach gościliśmy klasę Va ze Szkoły Podstawowej w Wiślinie. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą terenu, na którym mieszkają, czyli Żuław. Piątoklasiści wiedzą już, że jest to obszar podmokły, poprzecinany rowami melioracyjnymi i kanałami. Znają też charakterystyczne budynki wyróżniające region, czyli domy podcieniowe.

Uczestniczki spotkania w Mediatece w Straszynie

„Upały w tym roku niezwykłe. W słońcu 50 stopni. W niektórych pensjonatach wiszą kartki »Uprasza się nie mówić o polityce«”. W lasku pod stadionem liczne pary uprawiają miłość. Czy da się ich łatwo przegonić?” – pisali dziennikarze polskich gazet w ostatnim sezonie ogórkowym przed II wojną światową.

Plansza graficzna z logo Czytam tutaj i napisem Komunikat

Informujemy, że zmianie uległ harmonogram pracy Biblioteki na Żuławach w Wiślinie. Obecnie można ją odwiedzać w:
poniedziałki – 9:00-15:00
wtorki – 12:00-18:00
środy – 9:00-15:00
czwartki – 12:00-18:00
piątki – 12:00-18:00.

Uczestnicy spotkania klubu książki w Mediatece z bibliotekarkami, od lewej: Kamilą Zglenicką i Małgorzatą Gołofit, pozują ze swoimi obrazkami

Czy każdy może być artystą? Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Mediatece rozmawialiśmy o książce Christiny Bjork i Leny Anderson „Linnea w ogrodzie Moneta”. Podczas lektury wraz z tytułową bohaterką dowiedzieliśmy się sporo o życiu i twórczości francuskiego malarza Claude'a Moneta. Przenieśliśmy się do domu artysty w Givernie i spacerowaliśmy po jego ogrodzie...

Uczestnicy spotkania klubu książki z moderatorką Małgorzatą Gołofit

O książce Lauren Olivier „Siedem razy dziś” rozmawialiśmy na pierwszym w tym roku spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży, który działa w Mediatece w Straszynie. Sam, która jest typową amerykańską nastolatką, ginie w wypadku samochodowym, ale… niespodziewanie budzi się znowu w swoim łóżku, aby po raz kolejny przeżywać ten sam dzień.

Uczestniczki spotkania w Bibliotece na Żuławach w Wiślinie

Grono uczestniczek nowego Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych w Bibliotece na Żuławach w Wiślinie zgromadziło się we wtorkowy wieczór wokół rozgrzewającej herbatki oraz wybornej lektury, jaką okazały się „Akuszerki” Sabiny Jakubowskiej.

Uczestnicy spotkania w Mediatece w Straszynie

80 ról teatralnych, 40 ról filmowych, 77 lat na scenie. Karierę zakończyła w wieku 101 lat, zmarła mając 103 lata. Danuta Szaflarska – aktorka, która ponad wszystko ceniła sobie niezależność i wolność, rozumianą jako wewnętrzny imperatyw – była bohaterką ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Straszynie.