Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika ilustracyjna

Miłośników ceramiki i kreatywnego spędzania wolnego czasu zapraszamy na zwiedzanie Skarbca Fajansu we Włocławku i warsztaty ceramiczne. 20 kwietnia, nawiązując do historii miejsca, słynącego przez lata z produkcji charakterystycznych naczyń i ozdób, zwiedzimy stałą wystawę lokalnych wyrobów fajansowych i poznamy tajemnice ich produkcji.

Przed laty ręcznie malowaną ceramikę z Włocławka można było zobaczyć w wielu polskich domach. Teraz w ramach wyprawy z OKSiBP, uczestnicy będą mogli własnoręcznie uformować deseczki z gliny i pod okiem specjalistów – artystów tradycyjnego wzornictwa włocławskiego fajansu – samodzielnie ozdobić ceramiczne naczynia. Powstałe na zajęciach prace zostaną na miejscu wypalone i przesłane do OKSiBP. Autorzy będą mogli je odebrać po około 3 tygodniach.

Ponadto w programie prelekcja poświęcona 150 tradycji włocławskiego fajansu, przerwa na słodki poczęstunek, obiad i spacer po historycznym centrum miasta. Wyjazd z Cieplewa o godz. 8:30, planowany powrót około godz. 20:00.

Dla chętnych mamy ostatnie wolne miejsca. Koszt udziału w wyprawie: 180 zł. W cenie: przejazd autokarem w dwie strony, wstęp na wystawę, udział w dwóch warsztatach ceramicznych, obiad i ubezpieczenie.

Sprzedaż biletów i więcej informacji: Biuro Obsługi Klientów OKSiBP, czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00 – 20:00; w piątek 8:00 – 16:00; tel. 728 415 566.