Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Uczestniczki spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Mediatece w Straszynie

28 grudnia, gdy wszyscy szykowali się na zabawy sylwestrowe, w Mediatece członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych spotkały się, aby rozmawiać o książkach. Tym razem pretekstem była publikacja Wydawnictwa Czarne: Hajstry. Krajobraz bocznych dróg.

Hajstry – czarne bociany, w przeciwieństwie do białych, nie lubią towarzystwa ludzi. Budują gniazda, gdzieś w środku lasów i tam jest im najlepiej. Hajstry to również tytuł książki Adama Robińskiego. Krajobrazy bocznych dróg są mało znane, rzadko uczęszczane, turystycznie nie zagospodarowane, być może mało skutecznie promowanych. Ale też bardzo często poszukiwane przez tych, którzy potrzebują miejsc bez niepotrzebnego zgiełku, czasami zapowiadających przygodę. Taki jest również ten reportaż. Nieoczywisty, z pozoru chaotyczny, bez jasno określonej ścieżki, za to pełen niespodzianek. Prezentacja miejsc ciekawych i nieznanych, inspirujących historii i dykteryjek. Na przykład o ludziach – wybitnych, z dużymi osiągnięciami, a o których niewiele wiadomo.

Książka jest dostępna w wypożyczalni Mediateki.

Kolejne spotkanie DKK zostało zaplanowane na 26 stycznia 2024 r. o godz. 18:30. Będzie rozmowa o teatrze, kinie i twórcach, a pretekstem do rozmowy będzie biografia wspaniałej aktorki napisana przez Gabriela Michalika „Danuta Szaflarska. Jej czas”.

Program DKK dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego