Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika ze zdjęciem uczestników spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży i okładką książki "Razem uratujemy świat"

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat ludzie coraz więcej produkują, kupują, konsumują i śmiecą. Wycinamy coraz więcej lasów, dużo budujemy, wytwarzamy sterty śmieci – a to prowadzi do wielkiego zanieczyszczenia i niszczenia środowiska naturalnego. Zużywamy za dużo paliw kopalnych (węgla, ropy i gazu), co powoduje podwyższenie temperatury na Ziemi i zmianę klimatu.

Czy „Razem uratujemy świat"? po przeczytaniu książki Gerdy Raidt zastanawiali się uczestnicy pierwszego po wakacjach spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży. Młodzi czytelnicy od kilku lat spotykają się w Mediatece w Straszynie.
Na następne spotkanie zapraszamy w ostatni piątek miesiąca, czyli 27 października, o godzinie 17:00. Tym razem czytamy inspirującą i pouczającą powieść Basi Wiśniowskiej „Epidemia”. Książkę można odebrać w Mediatece w Straszynie.

Program DKK dofinansowano ze środków Instytutu Książki, pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego