Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Sześcioro uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży z opiekunką klubu, Małgorzatą Gołofit.

Książkę „Freak City” Kathrin Schrocke uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży, który działa w Mediatece w Straszynie ocenili jako bardzo ciekawą. Opisuje uczucie rodzące się pomiędzy parą nastolatków, ale też wprowadza czytelnika w świat osoby niesłyszącej. Postać głównej bohaterki – niesłyszącej Lei – jest bardzo prawdziwa i przekonująca. Autorka, przygotowując się do napisanie tej książki, pracowała z głuchymi dziećmi.

Na spotkaniu, które odbyło się w piątek, 16 czerwca, młodzi czytelnicy próbowali wyobrazić sobie, jak to jest nie słyszeć lub nie widzieć. Jednak zakrycie uszu lub oczu na chwilę, to tylko namiastka tego świata, jaki dla wielu osób jest jedyną opcją.

Zaskakującym doświadczeniem było odgadywanie najróżniejszych przedmiotów z zasłoniętymi oczami. Zwykła zakrętka lub latarka nie zostały rozpoznane. Doceniliśmy swój zmysł wzroku!

– Nie wyobrażam sobie nie widzieć, nie mogłabym wtedy czytać książek... – stwierdziła jedna z uczestniczek ostatniego spotkania przed wakacjami.

Przy cytrynowej lemoniadzie i ciasteczkach pożegnaliśmy się, życząc sobie udanego wypoczynku. Wracamy we wrześniu!

Program DKK dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.