Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika z napisem FOTEL 2021 23-24/09 online oraz godłem Polski, logotypami MKDNiS oraz NCK i dopiskiem: "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura - Interwencje 2021""

Zapraszamy na V edycję Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL. W 2021 festiwal ponownie odbędzie się w formule online i dzięki łączom internetowym może zagościć w szkołach, przedszkolach oraz prywatnych mieszkaniach w całej Polsce i za granicami kraju.

W dniach 23-24 września zapraszamy do magicznego świata teatru lalek. Lalka teatralna kojarzy się wszystkim głównie z kukiełką. Dlatego często, chociaż błędnie, teatr lalek bywa nazywany teatrem kukiełkowym. Tymczasem rodzajów lalek mamy więcej. Jak je odróżnić? Jak prawidłowo nazwać? Dlaczego używamy różnych technik teatralnych? Jak lalką przekazać emocje? Dlaczego lalka może więcej? Tego dowiecie się, oglądając nasze spektakle, warsztaty i spotkania z twórcami.

W tym roku impreza potrwa dwa dni. W programie znalazło się osiem spektakli, z których dwa będą tłumaczone na polski język migowy (z okazji przypadającego we wrześniu Międzynarodowego dnia Głuchych i Języka Migowego). Ponadto proponujemy dwa warsztaty oraz spotkania z artystami w studio festiwalowym. Tak jak w ubiegłym roku, do każdego spektaklu przygotujemy karty zadań, które rodzice będą mogli wykorzystać do zabawy z dziećmi, a nauczycielom ułatwią pracę z uczniami podczas lekcji.

23.09 /czwartek/
• 09:00 – „Złota ryba” – Teatr i Fundacja Zaułek
• 10:00 – „O Piecuchu Najwspanialszym” – Teatr Barnaby
• 11:00 – warsztaty
• 18:00 – „Szary i Ruda” – Teatr Barnaby
• 19:00 – „Pan Mniam Mniam” – Trupa Pana Wnuka

24.09 /piątek/
• 09:00 – „Mój przyjaciel pies” – TeatRyle
• 10:00 – „Fintikluszki – folkowe okruszki” – Teatr Małe Mi
• 11:00 – warsztaty
• 18:00 – „Historia starego kredensu” – Teatr i Fundacja Zaułek
• 19:00 – „Mam emocje” – Teatr Lalki i Aktorki

Więcej bieżących informacji o festiwalu można uzyskać na stronie www.festiwaljuszkowo.pl i na profilu festiwalu na FB

Grafiki: Grzegorz Haasa(OKSiBP)

Projekt Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL uzyskał dofinansowanie w konkursie grantowym Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura - Interwencje 2021". Nasz wniosek został doceniony za zwiększenie dostępności kultury teatralnej w życiu dzieci i młodzieży, propagowanie postawy opartej na świadomym i twórczym korzystaniu z nowych mediów informacyjnych w procesie edukacji kulturalnej, a także odtworzenie i rozpowszechnianie zanikającej kultury objazdowych teatrów lalkowych.

DOFINANSOWANIE 768x523