Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Szanowni Państwo, chcieliśmy oficjalnie poinformować, iż sztab 27. finału WOŚP gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie, dzięki ludziom o wielkich sercach - wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy - uczniów,nauczycieli, sołtysów, radnych i wójta oraz hojności mieszkańców - zebrał w sumie 86.179,91 zł. O 13.851,68 więcej niż przed rokiem!

Jak zwykle nie zawiedli najmłodsi. Do naszego sztabu jako pierwsza,pod opieką taty, dotarła Ala Lipa, która po raz kolejny przyniosła kartonik drobniaków zbieranych przez cały rok. Podobnie chętnych do dzielenia się dzieci, z woreczkami wypełnionymi drobniakami z własnych skarbonek, odwiedziło nas więcej.

Jest nam szczególnie miło, że w tegoroczną organizację włączyli się szefowie firmy Trend Projekt, udostępniając swoją firmę na niezwykły, ognisty finał w Mokrym Dworze. Dziękujmy w szczególności najbardziej „zakręconemu” sołtysowi Wiesławowi Zbrońskiemu, który wziął na swe barki zorganizowanie licytacji oraz koordynację działań w żuławskiej części gminy. Finał w Mokrym Dworze również pobił kolejny rekord i przyniósł 39.564 zł i 93 gr!

Gratulujemy dzielnym strażakom z OSP Jagatowo, zaangażowanym nauczycielom, którzy opiekowali się młodymi wolontariuszami. Fantastycznie, że górę grosza” na szczytny cel dołożyły równieżprzedszkola „Słoneczna Kraina” z Łęgowa i „Morskie Opowieści” z Jagatowa. Dziękujemy za wielkie zaangażowanie szkole w Straszynie na czele z dyrektor Renatą Jelińską. Składamy również ogromne podziękowania dla Straży Gminnej Pruszcz Gdański i Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiślinie. Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy i mieszkańców, którzy potrafią dzielić się swoimi wielkimi sercami! Gorące podziękowania należą się tym, którzy do końca wierzyli, że wspólnie możemy więcej! Sztab Gminy Pruszcz Gdański na organizację finału nie wydał żadnej złotówki!

Sie ma!

FINAL2019KWOTA