Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Pierwszy plenerowy wypał ceramiki na terenie OKSiBP odbył się w niedzielę, 1 października 2017. Uczestnicy warsztatów ceramicznych specjalnie na tę okazje przygotowali nowe prace i cały dzień, od rana aż do zmroku, trudzili się przy załadowywaniu i wyciąganiu rzeźb z pieca.

Nie zniechęciły ich trudne warunki: wysoka temperatura pieca i kłęby gęstego dymu. I wszyscy przekonali się, że było warto się pomęczyć. Rezultaty były nie tylko zaskakujące, ale też więcej niż satysfakcjonujące. Powstały niezwykłe, unikatowe dzieła, które będzie można podziwiać na jednej z kolejnych wystaw w galerii Kaloryfer w Cieplewie.

Póki co zachęcamy do udziału w cyklicznych warsztatach ceramiki dla początkujących, które rozpoczęły się w minioną środę. Pod kierunkiem Mateusza Michalczyka, absolwenta wydziału rzeźby gdańskiej ASP, można zdobyć nowe umiejętności, spędzić czas w miłej relaksującej atmosferze i własnoręcznie wykonać wyjątkowe ozdoby do mieszkania lub unikatowe prezenty dla bliskich lub przyjaciół. Zapraszamy! Zajęcia odbywają się w środy od godz. 18:00. Koszt 50 zł od osoby.

wypal01
wypal02
wypal03
wypal04
wypal05
wypal06
wypal07
wypal08
wypal09
wypal10
wypal11
wypal12