Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że znamy już laureatów konkursu na najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe. Decyzja jury nie była łatwa, bowiem wszystkie choinki ozdobione przez dzieci prezentują się bardzo okazale. Każda jest dowodem na to, jak wiele pracy uczestnicy włożyli w wykonanie dekoracji i jaką inwencją twórczą się przy tym wykazali.

horyzoncikmStrojne konkursowe drzewka stanęły w całym Ośrodku, wprowadzając wspaniałą, świąteczną atmosferę. Część choinek „wyrosła” wokół domku Mikołaja, zbudowanego w naszej galerii Kaloryfer, i zostały uwiecznione na wielu pamiątkowych zdjęciach. Pozowali do nich nasi mali i duzi goście wraz z Mikołajem i panią Mikołajową, którzy odwiedzili nas 6 grudnia.

W konkursie na najpiękniejsze drzewko wzięli udział podopieczni pięciu świetlic wiejskich w gminie Pruszcz Gdański: z Jagatowa, Będzieszyna, Cieplewa, Łęgowa i Rokitnicy; grupa z Goszyna, a także z: Gminnego Przedszkola w Straszynie, Publicznego Przedszkola i Przedszkola Niepublicznego Horyzoncik w Borkowie oraz Przedszkola Słoneczna Kraina w Łęgowie. Wśród uczestników nie zabrakło też przedstawicieli Zespołu Szkół w Łęgowie i Zespołu Szkół w Straszynie.

Ostatecznie komisja konkursowa, w składzie: Magda Bielicka (Urząd Gminy Pruszcz Gdański), Miriam Łaga i Agnieszka Michalczyk (OKSiBP), spośród zgłoszonych drzewek wybrała trzy najtrafniej wyrażające temat konkursu:

I miejsce - Gminne Przedszkole w Straszynie

II miejsce - Punkt Opiekuńczo-Wychowawczy w Jagatowie

III miejsce - Przedszkole Niepubliczne Horyzoncik

W nagrodę laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają kosze słodyczy i zaproszenie na dowolnie wybrany film z oferty Kina za Rogiem.

Ponadto jury przyznało wyróżnienie grupie dzieci ze świetlicy w Goszynie, które zapraszamy na dowolnie wybrany film z repertuaru Kina za Rogiem.
Wszystkim Laureatom zapewniamy nieodpłatny transport do Kina za Rogiem w Cieplewie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w naszym konkursie. Życzymy Wam wesołych świąt i wielu prezentów pod choinkami w waszych domach.

Za piękne świerki pragniemy serdecznie podziękować sołtysowi Wojanowa, Panu Rafałowi Bieszce. Zapraszamy do galerii „Kaloryfer” i podziwiania pięknie ozdobionych konkursowych drzewek.

jagatowom