Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika z napisem FOTEL 2021 23-24/09 online oraz godłem Polski, logotypami MKDNiS oraz NCK i dopiskiem: "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura - Interwencje 2021""

V edycja Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTeL, z powodu pandemii COVID-19, ponownie odbyła się w formule online. Dzięki łączom internetowym w dniach 23-24 września magiczny świat teatru lalkowego zagościł w szkołach, przedszkolach oraz prywatnych mieszkaniach w całej Polsce i za granicami kraju.

W programie znalazło się osiem spektakli, z których dwa były tłumaczone na polski język migowy (z okazji przypadającego we wrześniu Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego), a ponadto dwa warsztaty oraz spotkania z artystami w studio festiwalowym. Tak jak w 2020 roku, do każdego spektaklu przygotowaliśmy karty zadań, które rodzice mogli wykorzystać do zabawy z dziećmi, a nauczycielom ułatwiały pracę z uczniami podczas lekcji.

SPEKTAKLE 2021:

• „Złota ryba” – Teatr i Fundacja Zaułek
• „O Piecuchu Najwspanialszym” – Teatr Barnaby
• „Szary i Ruda” – Teatr Barnaby
• „Pan Mniam Mniam” – Trupa Pana Wnuka
• „Mój przyjaciel pies” – TeatRyle
• „Fintikluszki – folkowe okruszki” – Teatr Małe Mi
• „Historia starego kredensu” – Teatr i Fundacja Zaułek
• „Mam emocje” – Teatr Lalki i Aktorki

Więcej informacji o festiwalu oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie www.festiwaljuszkowo.pl i na profilu festiwalu na FB

Projekt Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL uzyskał dofinansowanie w konkursie grantowym Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura - Interwencje 2021”. Nasz wniosek został doceniony za zwiększenie dostępności kultury teatralnej w życiu dzieci i młodzieży, propagowanie postawy opartej na świadomym i twórczym korzystaniu z nowych mediów informacyjnych w procesie edukacji kulturalnej, a także odtworzenie i rozpowszechnianie zanikającej kultury objazdowych teatrów lalkowych.

DOFINANSOWANIE 768x523