Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

informacja o projekcie

Grafika ilustracyjna z okładką książki "Tajemnice Fleat House" Lucindy Riley i logo Czytam tutaj

Nowa, niepublikowana wcześniej, książka Lucindy Riley to wstrząsająca historia kryminalna, której akcja toczy się w szkole z internatem w malowniczym hrabstwie Norfolk. Nagła śmierć jednego z uczniów, tajemnicze zniknięcie kolejnego, a następnie znalezienie martwego wykładowcy – atmosfera gęstnieje, a pracowników szkoły ewidentnie wiąże zmowa milczenia.

Niełatwe zadanie infiltracji zamkniętej społeczności przypada ambitnej detektyw Jazmine Hunter i jej partnerowi, sierżantowi Alastairowi Milesowi. Im więcej szczegółów poznają, tym bardziej odległe wydaje się rozwiązanie śledztwa. Fleat House skrywa tajemnice znacznie mroczniejsze, niż detektyw Jazz mogłaby sobie wyobrazić.

„Tajemnice Fleat House” Lucinda Riley napisała jeszcze w 2004 roku. Planowała opublikować książkę po ukazaniu się ostatniego tomu bestsellerowej serii „Siedem sióstr”. Niewiele osób wiedziało, że autorka od kilku lat walczy z chorobą nowotworową. Będąc już ciężko chorą kończyła pracę nad powieścią „Zaginiona siostra”, która ukazała się już po jej śmierci. Lucinda Riley zmarła 11 czerwca 2021. Również po jej śmierci ukazała się jej jedyna powieść kryminalna, z której była bardzo dumna – „Tajemnice Fleat House”. Fabuła tej powieści jest zawiła, wątki kryminalne przeplatają się z obyczajowymi, a śledztwo prowadzone jest w sposób genialny. Aby się o tym przekonać wypożycz książkę w jednej z trzech filii Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański.

Książkę poleca Biblioteka w Cieplewie

Grafika: Małgorzata Gołofit