Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Nowości wydawnicze

Fragment grafiki z okładką książki "Kurza mama" Aleksandry Wołkowskiej, rysunkami ptasich piór i logo Czytam tutaj

Czy wiedzieliście, że kury lubią huśtać się na huśtawce? Mama szóstki dzieci i właścicielka pięćdziesięciu kur - Aleksandra Wołkowska - twierdzi, że kury są bardzo inteligentne, prospołeczne i wrażliwe. W swoim poprzednim życiu jako „kobieta z miasta” uważała, że tylko na kawie w Starbucksie może odnaleźć spokój...

Grafika ilustracyjna z okładką książki Wszystko jest w twojej głowie i logo Czytam tutaj

Nawet co trzeci pacjent przychodzący do lekarza cierpi z powodów nie mających fizycznej przyczyny. „Wszystko jest w twojej głowie” irlandzkiej neurolożki Suzanne O’Sullivan to interesująca książka opowiadająca o chorobach psychosomatycznych.

Grafika ilustracyjna z okładką książki „O szyciu. Prosto, kreatywnie, modnie"

Dla kogo jest ta książka? Nie potrafisz szyć, a chciałabyś się nauczyć zdejmować miarę, przygotowywać wykroje, robić nadruki i aplikacje, farbować ubrania i uszyć sobie kolekcję ubrań? Tak więc to poradnik dla ciebie!

Miniatura grafiki ilustracyjnej z okładką książki „Naturalna. Ziołowe wsparcie na każdy dzień” Leslie Korn

Leslie Korn urodziła się w mieście, ale już gdy miała 10 lat marzyła, by pojechać do dżungli i pracować tam jako lekarka. Zamiar ten zrealizowała, gdy była dorosła. Wyjechała do dżungli w Meksyku i zamieszkała w wiosce, gdzie nie było dostępu do konwencjonalnej medycyny. Tam uczyła się jak leczyć roślinami.

Grafika ilustracyjna z logo Czytam tutaj i okładką książki: Kobiety. Badaczki, czempionki, awanturnice książki

Zdobywczyni Mount Everestu, projektantka „małej czarnej”, twórczyni skali Apgar, malarka, kaskaderka, maoryska działaczka – 35 bohaterek, które łączy jedno. Nie wierzyły, że coś jest niemożliwe. Wszystkie wykazały się determinacją i odwagą w spełnianiu marzeń.

Miniatura grafiki z okładkami 2 tomów książki Małgorzaty Musierowicz i Emilii Kiereś pod tytułem: Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę oraz rysunkami kota i dziewczyny w zielonej sukience

Jedno z najczęściej zadawanych pytań brzmi: „ Skąd pani czerpie pomysły do swoich książek?” – powiedziała Małgorzata Musierowicz, autorka kultowego już cyklu dla młodzieży pt. Jeżycjada - Odpowiedź, że czerpię je po prostu z głowy, nie zadowala publiczności – opowiada pisarka.

Miniatura grafiki z okładką książki „Dzieci z Hamamatsu”

Sześcioletnia Laura wraz z rodzicami przeprowadza się z Polski do Hamamatsu – małej miejscowości na wyspie Honsiu w Japonii. Dla jej rodziny zderzenie z tak odmienną kulturą jest czasem szokujące, a niekiedy śmieszne. Zdumiewają wykorzystywane na co dzień nowinki technologiczne i orientalna tradycja.

Miniatura zdjęcia z okładką książki "Islandia, albo najzimniejsze lato od 50 lat" Piotra Majewskiego

Islandia składa się głównie z lodowców i wulkanów, a mieszka na niej cztery razy więcej owiec niż ludzi. Według sondaży Islandczycy należą do najszczęśliwszych ludzi na Ziemi!Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z tą północną krainą, powinieneś przeczytać książkę Piotra Milewskiego „Islandia, albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat.”