Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Zabawa z pisarką Magdaleną Zarębską w Mediatece

Ostatnim przedwakacyjnym zadaniem dla uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci była lektura „Wakacji u dziadków” Magdaleny Zarębskiej. Bohaterami powieści są trojaczki Amelia, Laura i Tymon, które wyjeżdżają na całe wakacje na wieś do dziadków. O lekturę, jej bohaterów i inspiracje uczestnicy mogli zapytać samą autorkę, która była gościem spotkania DKK 6 czerwca.

Magdalena Zarębska poprowadziła z dziećmi zajęcia – wspólnie odgadywaliśmy zagadki przedstawiające wioski w różnych częściach świata, rozwiązywaliśmy kalambury i wzięliśmy udział w zabawie. Następnie pisarka opowiedziała uczestnikom o swoich rodzinnych stronach, czyli Śląsku. Uczyliśmy się również wierszyka w gwarze śląskiej o górniku.
Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie, że do nas przyjechała aż z Wrocławia, opowiedziała o swojej pracy i poprowadziła zajmujące spotkanie.

Na zakończenie uczestnicy DKK dla Dzieci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy za Wasze ciekawe spostrzeżenia, chęć czytania i wesoły nastrój na spotkaniach. Życzymy ciekawych, wciągających lektur na wakacje i przygód, o których będziecie mogli opowiedzieć na jesiennym spotkaniu.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego