Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Uczestnicy młodzieżowej sekcji Dyskusyjnego Klubu Książki w Straszynie, z prowadzącą bibliotekarką Małgorzatą Gołofit.

Na ostatnim, piątkowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży w Mediatece w Straszynie uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi wrażeniami po lekturze książki Natalii Osińskiej. „Fluff” opisuje historię znajomości dwóch nastolatek: Wiki i Dominiki, które poznały się dzięki internetowi. Po spotkaniu w realu ich znajomość szybko przeradza się w fascynację.

Obie mają zamęt w głowie, a ich życie wkracza na inne tory... Czy warto być sobą i mieć odwagę pokazać światu swoją odmienność?

Dyskusja była żywa i pełna emocji, ponieważ książka porusza ważne tematy dotyczące tożsamości, akceptacji i dojrzewania. Uczestnicy uznali, że pisarka dobrze przedstawiła problemy młodych ludzi, stworzyła ciekawe postacie i wciągającą fabułę.
Spotkanie zakończyło się wymianą refleksji i rekomendacjami innych książek o podobnej tematyce, co świadczy o dużym zainteresowaniu uczestników literaturą młodzieżową poruszającą istotne kwestie społeczne.

Ostatnie przed wakacjami spotkanie DKK dla Młodzieży w straszyńskiej Mediatece odbędzie się 21 czerwca o godzinie 17:00.

Dyskusyjne Kluby Książki są dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.