Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Przedszkolaki z bibliotekarką w Mediatece

We wtorkowy poranek Mediatekę odwiedziły Kosy i Sikorki, czyli przedszkolaki z Gminnego Przedszkola im. Juliana Tuwima w Straszynie. Dzieci zajęły miejsca na poduszkach, a bibliotekarka przeczytała im książkę „Tajemnice oceanu” Anny Sobich-Kamińskiej. Przygody małego żółwika przykuły uwagę dzieci, a ciekawostki o morskich zwierzętach wzbudziły ich jeszcze większe zainteresowanie.

Młodzi odkrywcy z zapartym tchem śledzili, jak żółwik poznaje nowych przyjaciół, pokonuje różnorodne przeszkody i uczy się cennych lekcji o oceanie. Dowiadywali się przy okazji wielu fascynujących faktów – na przykład, jaka ryba pływa najszybciej, ile zębów na rekin oraz które zwierzę jest najmniejsze. Dzięki tym opowieściom dzieci nie tylko rozwijały swoją wyobraźnię, ale również poszerzały wiedzę o świecie przyrody.

Następnie przedszkolaki obejrzały wystawę prac artystycznych wykonanych przez uczestników warsztatów prowadzonych przez Danutę Kraszewską ze Stowarzyszenia Twórców „Przystanek Sztuka”. Szczególny entuzjazm wzbudziły prace przedstawiające zwierzęta.