Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Kaligrafia to swoisty sposób medytacji

Warsztaty z kaligrafii to doskonała okazja do zgłębiania sztuki pięknego pisania. Podczas takich zajęć uczestnicy uczą się różnych technik kaligraficznych, jak używać rozmaitych rodzajów piór i pędzli oraz kontrolować nacisk i ruch ręki. To nie tylko sposób na doskonalenie umiejętności pisarskich, ale także na relaksację i kreatywne wyrażanie siebie.

Poprzez cierpliwą praktykę i eksperymentowanie z różnymi stylami kaligrafii, uczestnicy mogą odkryć ulubione techniki i stworzyć piękne dzieła sztuki, które będą zachwycać zarówno ich samych, jak i innych.

W ramach Tygodnia Bibliotek 2024, w Mediatece zorganizowaliśmy inspirujące warsztaty kaligrafii, poprowadzone przez Agnieszkę Tlagę. Uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki sztuki pięknego pisma pod okiem doświadczonej instruktorki. Podczas warsztatów panowała atmosfera skupienia i kreatywności, a każdy uczestnik mógł eksperymentować z różnymi technikami kaligraficznymi. Dzięki cennym wskazówkom prowadzącej, uczestnicy mogli rozwinąć swoje umiejętności oraz czerpać radość z tworzenia pięknych dzieł sztuki kaligraficznej.

– Ręczne pisanie o wiele skuteczniej kształtuje sieć połączeń między neuronami odpowiadającymi za pisanie i czytanie, a prace pisane ręcznie są bardziej kreatywne i mają większy zasób słownictwa – powiedziała Agnieszka Tlaga.

Mamy nadzieję, że to wyjątkowe wydarzenie z pewnością pozostawiło niezapomniane wrażenia i inspiracje związane ze światem pięknego pisma.

Warsztaty kaligrafii w Mediatece
Warsztaty kaligrafii w Mediatece
Warsztaty kaligrafii w Mediatece