Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Autorskie spotkanie z Małgorzatą Antuszewicz w Mediatece w Straszynie

W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek 9 maja zaprosiliśmy do Mediateki w Straszynie pisarkę Małgorzatę Antuszewicz. Jej powieść fantasy „Ostatnia druidka” została ciepło przyjęta przez naszych czytelników. Z autorką – prywatnie straszynianką – rozmawialiśmy m.in. o jej inspiracjach i procesie tworzenia.

Opowieści Małgorzaty Antuszewicz rzuciły światło na zagadnienia poruszone w książce „Ostatnia druidka”. Pod płaszczykiem fikcji literackiej autorka przemyciła w niej wiele życiowych prawd, głębsze zrozumienie ludzkiej natury i otaczającej nas rzeczywistości. Jej powieść pokazuje, jak różnorodne mogą być relacje między ludźmi – od miłości i przyjaźni po konflikty. Dzięki nim zastanawiamy się nad własnymi decyzjami i tym, kim jesteśmy.

Pisarka w swojej książce przedstawiła życiowe trudności i piękno, a także odważne podejście do tematów trudnych czy ważnych społecznie. Przez jej książkę nie tylko bawimy się, przemierzając fantastyczne światy, ale także uczymy się i zastanawiamy nad sobą i otaczającym nas światem. Jej spojrzenie na rzeczywistość, choć oparte na wyobraźni, pomaga czytelnikowie zrozumieć siebie i świat wokół nas.

Pod koniec spotkania publiczność również mogła zadawać pytania. To właśnie ta interakcja między autorem a czytelnikami udowadnia, że spotkania autorskie są takie ciekawe i inspirujące.

Małgorzata Antuszewicz obiecała kontynuację losów „Ostatniej druidki”.

Małgorzata Antuszewicz z prowadzącą spotkanie bibliotekarką Kamilą Zglenicką
Uczestnicy spotkania w Mediatece