Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Uczestniczki pokera osobowościowego w Mediatece w Straszynie

Uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki w Mediatece tym razem zebrały się nie po to, aby rozmawiać o książce. Spotykając się od wielu miesięcy zdążyły poznać się na tyle, aby móc sobie powiedzieć coś dobrego, zawsze konstruktywnego, czasem zastanawiającego, niezmiennie z życzliwością...

Zasiadłyśmy więc wspólnie do stołu, by „rozegrać” pokera osobowościowego. To gra psychologiczna, w której zastanawiamy się nad swoimi cechami osobowości, szukając tych, z którymi utożsamiamy się najbardziej. Zdolność do właściwej samooceny to zawsze minimum rozwoju osobistego. Poddanie się ocenie osób, z którymi wchodzimy w różne społeczne relacje to kolejny krok, na który warto się odważyć. Gdy w bezpiecznych warunkach i w pozytywny sposób mówimy innym jak ich postrzegamy, to dajemy konkretne narzędzie do wprowadzania zmian.

Całkiem poważna i wymagająca myślenia gra odbywała się w atmosferze ciągle wybuchających salw śmiechu. Bo tak to już jest w grupie osób, która się lubi, akceptuje, jest ciekawa życia i siebie nawzajem.
Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek.

Majowy poker osobowościowy w Mediatece
Majowy poker osobowościowy w Mediatece
Majowy poker osobowościowy w Mediatece