Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Uczestnicy spotkania klubu książki w Mediatece z bibliotekarkami, od lewej: Kamilą Zglenicką i Małgorzatą Gołofit, pozują ze swoimi obrazkami

Czy każdy może być artystą? Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Mediatece rozmawialiśmy o książce Christiny Bjork i Leny Anderson „Linnea w ogrodzie Moneta”. Podczas lektury wraz z tytułową bohaterką dowiedzieliśmy się sporo o życiu i twórczości francuskiego malarza Claude'a Moneta. Przenieśliśmy się do domu artysty w Givernie i spacerowaliśmy po jego ogrodzie...

Podziwialiśmy lilie wodne z mostu japońskiego. Rozmawialiśmy o impresjonizmie – nurcie w malarstwie, który zapoczątkował Monet.

Następnie spróbowaliśmy malować jak słynny mistrz. Zainspirowani jego obrazami, namalowaliśmy nenufary. Radą i wiedzą merytoryczną wsparła nas pani Małgosia Gołofit. Może jeszcze nie jesteśmy wybitnymi artystami, ale kto wie… Jedno jest pewne: wspólne malowanie i wymienianie się uwagami zaowocowało ciekawymi obrazami.

– Kolejne zajęcia odbędą się 7 marca. Serdecznie zapraszamy – zachęca moderatorka spotkań Kamila Zglenicka.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.