Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Uczestnicy spotkania klubu książki z moderatorką Małgorzatą Gołofit

O książce Lauren Olivier „Siedem razy dziś” rozmawialiśmy na pierwszym w tym roku spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży, który działa w Mediatece w Straszynie. Sam, która jest typową amerykańską nastolatką, ginie w wypadku samochodowym, ale… niespodziewanie budzi się znowu w swoim łóżku, aby po raz kolejny przeżywać ten sam dzień.

To klasyczna, często stosowana w literaturze i filmie „pętla czasowa”, której motyw wywołał dyskusję wśród młodzieży: czy warto przeżyć ponownie ten sam dzień? Co można wówczas zmienić lub czym się cieszyć?
Uczestnicy spotkania odbyli również swoją własną podróż w czasie, ponieważ cofnęli się do dnia uruchomienia Klubu i wspólnie obejrzeli historyczne już zdjęcia z naszych kolejnych spotkań. Jeden z klubowiczów jest z nami od początku, a więc od roku 2018! Karol otrzymał Certyfikat Wytrwałości. Gratulujemy!
Jeżeli chcesz przyłączyć się do DKK dla Młodzieży, to zapraszamy na następne spotkanie – 23 lutego o godz. 17:00 w Mediatece.
Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.