Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika z okładką książki "7 razy dziś"

Na pierwsze w nowym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży, który od kilku lat działa w Mediatece w Straszynie, zapraszamy wszystkich chętnych. Spotkania odbywają się w ostatni piątek miesiąca o godzinie 17:00. Najbliższe – 26 stycznia. Tym razem młodzi czytelnicy będą rozmawiać o powieści Lauren Olivier „7 razy dziś”.

Czy marzyliście o tym, by przeżyć jakiś dzień jeszcze raz? Naprawić jakiś błąd albo uniknąć pechowego zdarzenia? Perspektywa kusząca, ale co, jeśli musielibyście przeżywać ten dzień bez końca?
Motyw pętli czasowej jest wykorzystywany dość często w literaturze i filmie. Bohaterowie „zapętlonych” historii przeżywają w kółko jeden i ten sam dzień swojego życia, te same spotkania i rozmowy. Jest to zabieg stosowany zarówno w komediach, jak i dramatach czy powieściach sensacyjnych.
W takiej sytuacji znalazła się pewna amerykańska nastolatka, która zginęła w wypadku samochodowych, ale obudziła się następnego dnia we własnym łóżku i raz po raz przeżywa ten niestety tragicznie kończący się dzień. Czy uda jej się uwolnić z tej pętli czasowej i powrócić do swojego życia pełnego imprez, szalonych przyjaciółek i przystojnych chłopaków?
Fabuła powieści Lauren Oliver „7 razy dziś” zaskakuje. Początkowo przeżycie własnej śmierci może wydawać się cudem, jednak z czasem staje się przekleństwem.

Więcej informacji na temat DKK dla Młodzieży w Straszynie można uzyskać pod numerem tel. 883 833 958.

Program DKK dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego środków
Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.