Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Pięcioro uczestników pierwszego w 2024 roku spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Mediatece


Podczas pierwszego w tym roku spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci rozwiązywaliśmy zagadki detektywistyczne i zajadaliśmy się słodyczami. Uczestnicy, podobnie jak bohaterowie książki Martina Widmarka „Tajemnica zamku”, degustowali czekoladę. Bez wątpliwości była pyszna, chociaż nie pochodziła z plantacji kakao bohatera książki, hrabiego Erika von Farsena...

Dzieci wraz z bohaterami książki Lessem i Mają śledziły intrygę uknutą przez hrabiego i jego służącego. Podążając ich tropem, rozwiązały zagadkę. Słusznie argumentowały i dostrzegały szczegóły, które zdradziły przestępców.

Rozwiązywania zagadek jednak nigdy dość, toteż sięgnęliśmy również po „Zagadki detektywistyczne” Victora Escandella. I znów uczestnicy DKK musieli ruszyć głową, wczytać się w treść łamigłówki, zanalizować fakty, włączyć logiczne myślenie i użyć wyobraźni. Zadanie trudne? Wcale nie – przynajmniej dla naszych czytelników, a zabawa była doskonała.

Na kolejne spotkanie DKK dla dzieci w Mediatece w Straszynie zapraszamy 1 lutego o godz. 17:00.

Program DKK dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczestnicy spotkania czytelniczego dla dzieci w Mediatece z książkami
Dwaj uczestnicy spotkania czytelniczego w Mediatece
Troje uczestników spotkania czytelniczego w Mediatece