Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Uczestnicy spotkania dziecięcego klubu książki podczas zajęć plastycznych zainsprowanych lekturą "„Lądowanie rinowirusów. Przeziębienie”. "

Jesień to czas, kiedy zaczyna się sezon zachorowań. Jesteśmy podatni na przeziębienia, atakują nas wirusy i bakterie. Tym tematem zajęliśmy się na czwartkowym spotkaniu dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki, a inspiracją do rozmowy było „Lądowanie rinowirusów. Przeziębienie” Wojciecha Feleszko.

Kajtek Nosek chodzi do przedszkola, gdzie zaraża się od kolegi i zaczyna czuć się źle. Równolegle do historii Kajtka, akcja rozgrywa się w jego nosie i gardle. Tam następuje atak rinowirusów i toczy się walka z limfocytami, broniącymi organizmu chłopca. Aby pomóc dzielnym limfocytom, Kajtek bierze lekarstwa.

Oprócz opowieści o Kajtku, czytelnik dostaje również dawkę wiedzy z zakresu medycyny, przystępną dla dzieci.
Uczestnicy spotkania drogą losową podzielili się na dwie ekipy. Zadaniem jednej było wspólnie narysować najgroźniejszego rinowirusa, a drugiej najbardziej walecznego obrońcę - limfocyta. Efekty ich pracy można zobaczyć na zdjęciach.

Na następne spotkanie DKK dla Dzieci zapraszamy 7 grudnia.

Program DKK dofinansowano ze środków Instytutu Książki, pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.