Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika ilustracyjna z logo Czytam tutaj i zdjęciem książek

Po raz pierwszy Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański zaprasza na kiermasz książek wycofanych z jej księgozbiorów. Współczesne biblioteki publiczne przyciągają czytelników głównie nowościami wydawniczymi. Ograniczona przestrzeń wymusza więc stałą, ale staranną selekcję zbiorów ze względu na brak miejsca na półkach.

Z obrotu bibliotecznego wycofywane są książki, na które przez długi czas nikt nie zgłasza zapotrzebowania. Z półek usuwamy też egzemplarze zaczytane - uszkodzone, zniszczone czy nieaktualne wydania.

Nowi nabywcy mogą tworzyć własne kolekcje książek, puszczać je w drugi obieg wśród znajomych czy przyjaciół. Dla biblioteki jest to szansa na zdobycie dodatkowych funduszy na zakup kolejnych nowości wydawniczych.

Na kiermaszu będzie można wybrać interesujące tytuły spośród setek pozycji. W ofercie znajdą się książki sensacyjne, kryminalne, popularnonaukowe, romantyczne, dla dzieci i młodzieży. Ceny książek wystawionych na sprzedaż będą zaczynać się od 2 złotych. Kiermasz odbędzie się w dniach 13-25 kwietnia 2023 w galerii Kaloryfer w siedzibie Ośrodka Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie przy ul. Długiej 20A – w godzinach otwarcia Biura Obsługi Klienta (poniedziałek - czwartek 8:00-20:00, piątek 8:00-16:00). Zapraszamy!