Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Uczestnicy spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Straszynie

„Dygot” Jakuba Małeckiego to utwór na wskroś przesycony nieszczęściem. O tej książce rozmawiali uczestnicy ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Mediatece w Straszynie. – Mnie ta książka tak zdenerwowała, że musiałam przeczytać inną tego autora, aby się uspokoić – powiedziała Ania. 

− Ja zmuszałam się, aby czytać dalej tylko dlatego, że chciałam się dowiedzieć, kto zabił Wiktora. A jak się już dowiedziałam, to zdenerwowałam się jeszcze bardziej – dodała inna uczestniczka DKK dla dorosłych.

– Wieś czy miasto, to zupełnie nie ma znaczenia, ludzie wszędzie są różni, mniej lub bardziej tolerancyjni – przyznała Karolina.

W piątkowy wieczór w Mediatece miała miejsce żywa dyskusja o zabobonach i babce lancetowatej. To  niesamowite, jak wiele emocji może wzbudzić rozmowa o roślinie. Rozmawialiśmy o tolerancji i jej związku z edukacją, o pozornej tolerancji i ukrytych uprzedzeniach, o nieradzeniu sobie z innością, o sensie pisania książek z ogromną dawką ludzkiego nieszczęścia, o zwykłym, zazwyczaj trudnym życiu, gdzie szczęśliwe chwile to motyle, o bezsensie i sensie leżenia w kałuży i innych ważnych sprawach, które mogłyby się wydawać obiektywnie nieistotne.

W przyszłym miesiącu w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dorosłych będziemy czytać „Gorące mleko” Deborah Levy. Spotkanie zaplanowano w ostatni piątek marca o godz. 18:30 w Mediatece. Zapraszamy.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki, pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.