Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Urodził się przezroczysty. Myśleli, że pożyje rok. Bezbarwny chłopiec. Dali ku na imię Wiktor. Wiktor miał pecha, bo urodził się na prowincji, powojennej wsi, gdzie zabobony i przesądy determinowały życie innych. Zwłaszcza tych, którzy czymś się wyróżniali. Dla mieszkańców był złem wcielonym, kimś kto przynosi pecha, kogo należy zabić...

Przetrwał do lat dorosłych. Odnalazł miłość. Odwzajemnioną. Nie do końca spełnioną. Bo nie jest bohaterem amerykańskiego filmu, a postacią z polskiej powieści obyczajowej. Tutaj jest tak jak jest. Trudno. Jak już jest prawie dobrze, to musi się coś wydarzyć, aby świat stał się smutny.

„Dygot” - powieść Jakuba Małeckiego będzie przedmiotem rozmowy podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych w Mediatece w Straszynie. Tych, którzy książkę przeczytali, uczestników klubu i każdego kto chciałby do klubu dołączyć zapraszamy w ostatni piątek miesiąca, 24 lutego o 18:30 – wstęp wolny.

Program DKK dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.