Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Olgi Tokarczuk nie czyta się łatwo. Lektura jej książek sprawia, że zaczynamy uważniej patrzeć na ludzi, którzy nas otaczają, na świat, w którym żyjemy, na procesy, w których uczestniczymy, na samych siebie. „Literatura stawia pytania, na które nie da się odpowiedzieć przy pomocy Wikipedii, wykracza bowiem poza same fakty i wydarzenia, odwołując się bezpośrednio do naszego ich doświadczania…

Tylko literatura jest w stanie pozwolić nam wejść głęboko w życie drugiej istoty, rozumieć jej racje, dzielić jej uczucia, przeżyć jej los”. Przemowa noblowska Olgi Tokarczuk pt. „Czuły narrator”, z którego zaczerpnięto powyższe cytaty, to krótka, ale jakże esencjonalna opowieść o świecie, zbiór złotych myśli, celnych wniosków i cennych przemyśleń.

Na styczniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych powrócimy do momentu, w którym Olga Tokarczuk odbierała Nagrodę Nobla. Jej mowa wygłoszona na tę okoliczność wzbudziła duże zainteresowanie na całym świecie. W różnej formie jest publikowana w Internecie, można ją przeczytać lub obejrzeć wideo i wysłuchać odczytu noblowskiego. O eseju porozmawiamy w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych w piątek, 29 stycznia o godz. 18:30.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o kontakt z moderatorką: wt@pruszczgdanski.pl lub telefonicznie pod nr. 883 833 958 (Mediateka).