Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Tematem naszych rozmów na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci było opowiadanie Ałbeny Grabowskiej „Julek i Maja w labiryncie”. Książka napisana przez znaną autorkę, która jest jednocześnie neurologiem, zawiera wiele cennych informacji na temat funkcjonowania mózgu.

Podczas naszego onlinowego spotkania wspólnie z młodymi czytelnikami wykonaliśmy ćwiczenia usprawniające pamięć i koncentrację. Dziś przedstawiamy jedno z nich.

W załączonej grafice, po prawej stronie widzicie dziesięć przedmiotów. W ciągu dwóch minut zapamiętajcie jak największą liczbę obrazków. Na przypomnienie macie kolejne dwie minuty. Nasi klubowicze DKK wysoko postawili poprzeczkę, bo zapamiętali od ośmiu do dziesięciu elementów. Zapraszamy do zabawy!

Kolejne spotkanie DKK dla dzieci odbędzie się wraz z końcem listopada. Tym razem czytelnicy sięgną po książkę Rafała Kosika „Amelia i Kuba. Wenecki spisek”.

Projekt „Biblioteka online: program szkoleniowy dla bibliotekarzy” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Projekt dofinansowano z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

2020 NCK dofinans kulturawsieci 800