Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Zapraszamy do udziału w wyzwaniu - grze terenowej „Szlakiem elektrowni wodnych w Straszynie”. Quest powstał w ramach projektu „ELEKTRO-PATRIOTYZM. Alfons Hoffmann – prekursor hydroenergetyki na Pomorzu”.

Quest współtworzyła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Straszynie w trakcie cyklu warsztatów. Podczas zajęć literackich powstała treść zadania w postaci wierszowanych zagadek. Na warsztatach sketchnotingu oraz zajęciach fotograficznych uczestnicy przygotowali ilustracje do broszury-ulotki.

Przewodnikiem w grze jest inżynier Alfons Hoffmann. Polski patriota i twórca elektrowni wodnych na Pomorzu w okresie XX-lecia międzywojennego oraz uczestnik ich odbudowy po II wojnie światowej. Źródłem inspiracji autorów questa były działania zawodowe i społeczne Alfonsa Hoffmanna, jego umiejętność godzenia działalności zawodowej ze społeczną i obywatelską oraz sukces elektryfikacji kraju.

Quest inauguruje obchody jubileuszu 700-lecia Straszyna (1321-2021). Zagrać można z broszurą dostępną w Mediatece w Straszynie lub w OKSIBP, z elektroniczną wersją ulotki dostępną poniżej, wchodząc na stronę questy.org.pl lub z mobilną aplikacją z geolokalizacją o zasięgu ogólnopolskim Questy Wyprawy Odkrywców.

Realizując quest z aplikacją możesz zdobywać ogólnopolskie Odznaki PTTK „Questy – Wyprawy Odkrywców”. Jednocześnie trasa questa pozwala uzyskać Popularną Odznakę PTTK Elektrownie Województwa Pomorskiego.

Do pobrania:

BROSZURA - QUEST STRASZYN SZLAKIEM ELEKTROWNI WODNYCH

Akcja została zrealizowana przez Mediatekę w Straszynie – filię OKSiBP, w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. Ignacego Krasickiego w Straszynie, przy współpracy:

  • Radio Spin,
  • 4 Pory Roku Restauracja i Nocleg,
  • sołectwa Straszyn,
  • VisualCoach - Rysuję i Rozwijam
  • Questy - Wyprawy Odkrywców

Instruktorzy:
Daniel Odija – warsztaty literackie
Anna Szczepkowska – warsztaty sketchnoting/notowanie przez rysowanie
Grażyna Michalkiewicz-Goszczyńska – warsztaty cyjanotypii
Koordynator projektu – Wioletta Toruńczak

Ilustracja: Anna Szczepkowska

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” - 2020.

 Fundacja BGK logo         Logo Dzieci Kapitana Nemo