Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W najbliższym czasie dyskusyjne kluby książki w Mediatece w Straszynie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na spotkania zaplanowane we wtorek i piątek 25 i 28 lutego. Uczestnicy będą omawiać tytuły: „Galop ‘44”, „Tajemnica szpitala” oraz „Mistrz i Małgorzata”.

Wtorek, 25 lutego

godz. 16:30 - DKK dla Młodzieży

„GALOP ‘44”
autorka: Monika Kowaleczko-Szumowska
Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej stolicy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy poznają na przemian smak zwycięstwa i gorycz porażki, dowiadują się, czym jest męstwo, prawdziwa przyjaźń i wielka miłość.

Piątek, 28 lutego

godz. 17:00 - DKK dla Dzieci

„Tajemnica szpitala”; Martin Widmark i Helena Willis
Sara Bernard przewraca się na lodowisku i łamie nogę. W szpitalu podają jej środki przeciwbólowe i zakładają gips. Kiedy Sara dochodzi do siebie, orientuje się, że nie ma swoich złotych kolczyków. Nie ona jedna została okradziona w szpitalu, lecz jak dotąd nie udało się odnaleźć zaginionych kosztowności. Lasse i Maja wpadają na pomysł, jak złapać złodzieja.

godz. 18:00 - DKK dla Dorosłych

„Mistrz i Małgorzata”; Michaił Bułhakow
Michaił Bułhakow zaczął pisać „Mistrza i Małgorzatę” w 1928 roku, ukończył w roku 1940 - na kilkanaście dni przed śmiercią. Książka ukazała się w druku po 40 latach i natychmiast stała się światowym bestsellerem!
Do dzisiaj i śmiech, i łzy towarzyszą lekturze „Mistrza i Małgorzaty”. Bułhakow opisał świat sobie współczesny szyderczo i bez litości, nie pozostawiając czytelnikom szczególnej nadziei. Na pociechę zostawił jedynie obietnicę, że „rękopisy nie płoną” i że człowiek jest, a może raczej bywa - dobry. Nawet szatan w jego książce okazuje się w końcu przyzwoitym facetem.
W Polsce powieść Bułhakowa niezmiennie cieszy się ogromnym powodzeniem. Może dlatego, że pomimo upływu lat pewne rzeczy się nie zmieniają…