Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ferie w Mediatece upłynęły pod znakiem zabawy. Atrakcją dla najmłodszych był kostiumowy bal karnawałowy z laserowymi światłami dymami i taneczną muzyką oraz występ teatru Klapa, czyli Koperek i Kminek z Gdańska. Spektaklowi o przygodach Szewczyka Dratewki, opowiedzianych na wesoło, towarzyszyły salwy śmiechu licznie zgromadzonej widowni.

Nieco starsi poznali tajniki teatru kamishibai, który powstał sto lat temu w Japonii. We wtorek w Mediatece dzieci stworzyły swoje własne ilustracje do bajki o… niepokornej flądrze. Prace młodych artystów zadziwiały pomysłowością i zastosowaniem ciekawych technik plastycznych. Obrazki trafiły do butai, czyli drewnianej skrzyni imitującej miniscenkę teatralną i powstało z nich oryginalne przedstawienie kamishibai!

Uczestnicy niezwykłych warsztatów o życiu i zwyczajach Mikronezji, Melanezji i Polinezji otrzymali w prezencie kolorowe girlandy z kwiatów. Dowiedzieli się też, że na Oceanii wręczając lei, czyli naszyjnik z kwiatów, mówi się "aloha", a obdarowany powinien odpowiedzieć "mahalo". Po degustacji egzotycznych produktów, takich jak mleczko, woda i wiórki kokosowe, dzieci zaprojektowały tatuaże, które następnie wykonały na rękach. Efekty możecie zobaczyć na wspólnym zdjęciu.

Czy wiecie, jak wygląda idolek mauretański albo jaka ryba współpracuje ze śmiertelnie niebezpiecznym ukwiałem? Doskonale wiedzą dzieci, które przyszły na zajęcia "Podwodny świat Nemo". Obejrzały ciekawą prezentację o morskich głębinach i ochronie środowiska. Przy pomocy wędek „łowiły śmieci” z zanieczyszczonego oceanu i segregowały je do odpowiednich pojemników. Warsztaty zakończyły się quizem i wspólną zabawą.

Ferie, ferie i po feriach... Kto nie był - niech żałuje!