Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Zapraszamy do udziału w zajęciach organizowanych w ramach projektu "Kulturalna Radunia – od tradycji do cyfryzacji". Projekt obejmuje wydarzenia realizowane w Mediatece w Straszynie: warsztaty malowania na szkle i tworzenia kwiatów z bibuły dla dzieci oraz dorosłych, warsztaty komputerowe dla dorosłych "Kultura i sztuka w Internecie: literatura, muzyka, teatr, film, opera" oraz wykłady popularnonaukowe.

Dzieci i dorośli mogli już skorzystać z dwugodzinnych warsztatów malowania na szkle i robienia kwiatów z bibuły. Zajęcia poprowadziła Bogumiła Bednarek - artystka pracująca w Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich. Na zajęciach uczestnicy poznali zasady techniki malowania na szkle - bardzo popularnej na Kaszubach. Pod okiem doświadczonego instruktora - artysty mieli okazję do rozwinięcia umiejętności komponowania obrazu. Wszystkie prace wykonane podczas warsztatów zostaną zeskanowane i wyeksponowane na wystawie internetowej.

Inną, równie atrakcyjną formą zajęć manualnych były warsztaty wykonywania kwiatów z bibuły. Młodzież oraz seniorzy uczyli się doboru właściwej kolorystyki i materiałów, samodzielnego projektowania i nabyli praktyczną umiejętność tworzenia ozdób. Uwiecznione na zdjęciach efekty ich pracy zostaną udostępnione w Internecie.

Seniorów zapraszamy na prezentacje i warsztaty komputerowe. Ich tematyką będzie dostęp do bezpłatnych źródeł kultury, wyszukiwanie informacji, zarządzanie informacją, współdzielenie informacji o kulturze, portale społecznościowe. Uczestnicy nauczą się:
- wyszukiwać i korzystać z dostępnych źródeł kultury w Internecie,
- dzielić znaleziskami z sieci ze znajomymi,
- zakładać i korzystać z konta e-mail.
Poznają także portal stworzony na potrzeby projektu.

Szczegółowe informacje pod nr tel.: 602 629 055. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny – obowiązują wcześniejsze zgłoszenia/zapisy: biuro@dolinaraduni.pl (prosimy o podanie imienia, nazwiska i nr telefonu).

Kolejną propozycją są otwarte wykłady popularnonaukowe dr Wojciecha Mościbrodzkiego. 18 października o godz. 18:00 gość Mediateki wygłosi wykład pt.: "Historia kultury i zmiany w cywilizacji". Natomiast 25 października 2017, godz. 18:00 wykład nt.: "Cyberkultura i wyzwania dla współczesnych ludzi". Zapraszamy w podróż do krainy najbliższej przyszłości. Wspólnie zastanowimy się nad tym, co czeka ludzkość, jakie pytania należy sobie stawiać i kiedy nadejdzie nieuchronne spotkanie z życiem niebiologicznym. A może... już nadeszło?

Na wykłady wstęp wolny – rezerwacja miejsc siedzących pod adresem: biuro@dolinaraduni.pl (prosimy o podanie imienia, nazwiska i nr telefonu)

Celem projektu opracowanego przez Towarzystwa Dolina Raduni jest rozwój kultury poprzez pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego, zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu oraz integracja kulturalna społeczności gminy Pruszcz Gdański. Stowarzyszenie pragnie pobudzić aktywność mieszkańców w zakresie wymiany informacji, doświadczeń, integracji na polu kultury i edukacji.

Projekt realizowany jest przy współpracy z OKSiBP Pruszcz Gdański.

Więcej informacji o wydarzeniach na:

i pod nr tel.: 602 629 055

logasyprojektnck