Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Niecodzienna lekcja biblioteczna pt. „Małe co nieco o sztuce - gawędy z zakresu historii sztuki” odbyła się w OKSiBP Cieplewo w środę, 19 kwietnia 2017 r. Towarzyszyły jej warsztaty inspirowane książką Susie Hodge pt.: „Dlaczego sztuka pełna jest golasów”, które prowadziła Agnieszka Michalczyk - artystka-plastyk i bibliotekarz.

- Multimedialny, 60-minutowy wykład w kameralnej sali kinowo-teatralnej imienia „Apolejki”, został poszerzony o ok. 30-minutowe warsztaty praktyczne utrwalające zdobytą wiedzę. Tym razem młodzi adepci sztuki, czyli dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim stworzyli dzieła puentylistyczne - wyjaśnia Agnieszka Michalczyk.

Na podobne lekcje i do wzięcia udziału w warsztatach zapraszamy również inne grupy zorganizowane (liczące do 25 osób). Podczas tych spotkań poprzez kontakt z książką, pragniemy otworzyć młodemu czytelnikowi oczy na sztukę i nie tylko. W prosty sposób opowiadamy dzieciom o jej często ukrytym pięknie. Zdradzamy najróżniejsze ciekawostki i genezę powstania dzieł. Tłumaczymy przydatne terminy, poprowadzimy przez różne ścieżki interpretacji, a nawet zachęcamy do zabaw i eksperymentów artystycznych, proponując młodym czytelnikom konkretne działania na naszych warsztatach. Wszystko w formie bardzo przyjaznej dzieciom, okraszone ilustracjami z książek wyświetlanymi na ekranie kinowym.

Dogodny termin zajęć do ustalenia w bibliotece OKSiBP Cieplewo pod nr. tel.: 728 415 568 od poniedziałku do czwartku w godz. 9:00-13:00.