Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Zapraszamy do galerii Kaloryfer w Cieplewie na wystawę fotograficzną pt.: „Weki", na której prezentowane są fotogramy Mateusza Michalczyka, absolwenta Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie ze specjalizacją reklama wizualna.

Autor kolorowych, intrygujących prac jest obecnie studentem IV roku na Wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w pracowni dyplomowej prof. Katarzyny Józefowicz, ze specjalizacją ceramika artystyczna.
W 2012 roku współpracował i wystawiał swoje prace z grupą warszawskich artystów zrzeszonych wokół inicjatywy DZIKA6NA79, czego owocem był cykl wystaw związanych z katolickimi świętami tj. Boże Ciało, Matki Boskiej Zielnej, Świętej Brygidy. W roku 2013 brał udział w Studenckim Festiwalu Sztuk Wizualnych KRYTYczyNIE w Gdańsku, w projekcie Sen w kinie współtworzonym z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. W 2014 roku uczestniczył w projekcie Eksperyment, zainicjowanym przez Pracownię Sztuki Włókna ASP Gdańsk i Slippery Rock University w Pennsylvanii.
Prócz działalności artystycznej, oscylującej wokół rzeźby, instalacji, fotografii, rysunku i tkaniny artystycznej, Mateusz Michalczyk zajmuje się również aranżacją wystaw, czego przykładem mogą być współrealizacje aranżacji wystaw w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie takich artystów jak: Alina Szapocznikow, Magdalena Abakanowicz, Jerzy Bereś, Zbigniew Warpechowski, Zula Strzelecka; a także wystaw problemowych: Resistance, Otwarta pracownia.
Wystawę „Weki" można oglądać od 7 kwietnia 2015 r., codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-20:30 i w niedziele w godz. 10:30-14:00, a uroczysty finisaż odbędzie się 28 kwietnia o 19.00. Wstęp wolny.

weki2weki3