Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Zapraszamy mieszkańców gminy na wspólny wyjazd na „Dźwięki muzyki". To jeden z najbardziej znanych i lubianych musicali. W Polsce jako pierwszy wystawił go słupski Nowy Teatr im. Witkacego.

W czasach, kiedy powstawały „Dźwięki muzyki", na ekranach amerykańskich telewizorów i na pierwszych stronach gazet dominowały nagłówki o programie lotów kosmicznych, hipisach czy konflikcie wietnamskim. Mimo to publiczność, wtedy i dziś, niezmiennie przyjmuje „Dźwięki muzyki" z ogromnym entuzjazmem. Do sukcesu musicalu niewątpliwie przyczyniły się bijący ze sceny optymizm oraz mocno zarysowane sylwetki bohaterów, przeżywających prawdziwe, bliskie widzom rozterki. Kolejne pokolenia publiczności, oglądając spektakl przypominają sobie o tym, jak ważna jest rodzina i jak uniwersalną rolę może pełnić w życiu muzyka.

DZWIEKI MUZYKI PLAKAT

Polska premiera „Dźwięków muzyki" odbyła się 23 marca 2013 roku. Obok Zespołu Aktorskiego Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku zobaczymy wyłonioną spośród 120 kandydatów grupę siedmiorga dzieci oraz 14-osobowy żeński zespół wokalny wywodzący się z pedagogów i studentów Akademii Pomorskiej w Słupsku. Spektakl powstał we współpracy z Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica". Czas spektaklu: 3 godziny (z przerwą).

 

 

Przypomnijmy, że do tej pory ze wspólnych wypraw do teatru skorzystało blisko 400 mieszkańców gminy i okolic podczas wyjazdów do Elbląga na „Skrzypka na dachu" i „Romea i Julię".

Dzięki wcześniejszej rezerwacji większej liczby miejsc koszt wyjazdu na "Dżwięki muzyki" został znacznie zredukowany. Tym razem łączna opłata za transport autokarowy w obie strony i wejście na spektakl to 65 zł od osoby. Termin wydarzenia to 28 lutego 2015 r.(sobota). Zbiórka o godz. 14:30 na parkingu OKSiBP przy ul. Długiej 20a w Cieplewie. Przewidywany powrót ok. północy. Zakup biletów w Biurze Obsługi Klienta OKSiBP od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 20:00 oraz w niedziele 10:30 – 14:00. Więcej informacji i rezerwacja miejsc pod nr. telefonu: 785 415 566 lub 58 682 85 78 wew. 1.

 

REGULAMIN REZERWACJI I SPRZEDAŻY BILETÓW W OŚRODKU KULTURY, SPORTU I BIBLIOTECE PUBLICZNEJ GMINY PRUSZCZ GDAŃSKI

DZWIEKI MUZYKI 1DZWIEKI MUZYKI 2DZWIEKI MUZYKI 3DZWIEKI MUZYKI 4
Fot. Miłosz Siwek, źródło ilustracji: Teatr Nowy im. Witkacego

Więcej informacji o spektaklu na stronie Teatru Nowego im. Witkacego w Słupsku na stronie:
www.nowyteatr.pl