Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Już wkrótce rozpocznie się Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL i Festiwal FOTEL Online - jedyne takie wydarzenia w Polsce, promujące dokonania teatrów nieinstytucjonalnych. Spektakle emitowane w streamingu będą dostępne na stronie: www.festiwaljuszkowo.pl w dniach 23-26 września. Wystarczy połączenie internetowe standardowej przepustowości. Zapraszamy!

W programie w sumie:

• 25 spektakli dla widzów trzech grup wiekowych 3+, 6+ i 12+, w wykonaniu 22 zespołów teatralnych z różnych stron kraju,

  w tym 3 przedstawienia tłumaczone na język migowy, które będą transmitowane 25 września, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Niesłyszących, przypadającego w ostatnią niedzielę września),

• 3 warsztaty, w tym jeden tłumaczony na język migowy,

• 30 "wejść" ze studia festiwalowego, w tym rozmowy z artystami.

Ponadto przygotowaliśmy łącznie aż 25 kreatywnych kart pracy/zadań, które nauczyciele mogą wykorzystywać na lekcjach z uczniami, a rodzice do edukacyjnej zabawy ze swymi pociechami.

Bądźcie z nami!

Pełen program jest dostępny na stronie https://festiwaljuszkowo.pl/program/

Oba wydarzenia dostępne są bezpłatnie. Aby obejrzeć każdy spektakl wystarczy podać liczbę widzów przed ekranem i wejść do magicznego świata teatru on-line.

FESTIWAL OBJAZDOWYCH TEATRÓW LALKOWYCH MŁODEGO WIDZA FOTEL Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura – Interwencje 2020”.

LOGO INTERWENCJE

FESTIWAL FOTEL ONLINE Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”.

FESTIWAL FOTEL ONLINE LOGO