Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Wieczorem 25 listopada 2014 roku w galerii Kaloryfer w OKSiBP Cieplewo po raz kolejny zrobiło się ciasno. Tym razem tak tłumnie w naszej galerii zgromadzili się goście wernisażu malarstwa Katarzyny Falkowskiej. Sama autorka prac nie kryła wzruszenia i radości:
- Dziś są moje imieniny, więc ta wystawa to dla mnie piękny prezent!
- Dla nas zaś to ogromny powód do dumy, gdyż właśnie tu, w pracowni plastycznej Ośrodka rozkwitł talent pani Katarzyny. Tajniki malarstwa zaczęła zgłębiać zaledwie cztery lata temu podczas organizowanych przez nas warsztatów malarstwa sztalugowego dla dorosłych – podkreślił Grzegorz Cwaliński, dyr. OKSiBP.
- Autorka miała już wprawdzie okazję pokazywaćniektóre swoje obrazy w ramach zbiorowych wystaw podsumowujących kolejne sezony działalności pracowni. Jednak dzisiejsza prezentacja to pierwsza indywidualna ekspozycja prac pani Katarzyny – dodała Agnieszka Michalczyk, kurator wystawy.
Wśród wystawionych obrazów dominowały płótna inspirowane malarstwem wielkich mistrzów. Oleje i akryle Katarzyny Falkowskiej tak się spodobały gościom, że od razu znaleźli się chętni do kupienia niektórych prac. Publiczność oglądała wystawę przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku.
Wystawę można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:30 i w niedziele w godz. 11:30-13:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wernisaż malarstwa Katarzyny Falkowskiej to ostatnie takie wydarzenie w tegorocznym kalendarzu imprez OKSiBP Cieplewo. Tym samym zakończyliśmy realizację operacji „Trzy Krajobrazy w galerii sztuki – wyposażenie galerii wystawienniczej Kaloryfer w Cieplewie i organizacja wystaw prezentujących dorobek lokalnych twórców ”.