Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Jutro, we wtorek 25 listopada 2014, o godz. 19:00 zapraszamy na  wystawę w galerii Kaloryfer (wstęp wolny). Tym razem swoje prace malarskie (oleje i akryle) zaprezentuje Katarzyna Falkowska.


Pani Katarzyna od czterech lat uczęszcza na zajęcia malarstwa sztalugowego w pracowni plastycznej OKSiBP. Inspiracją do powstania prezentowanych prac były m.in. dzieła mistrzów malarstwa.
- Obrazy mistrzów były dla mnie punktem odniesienia, by poprzez obserwacje plamy barwnej, światłocienia i formy szlifować warsztat - twierdzi Katarzyna Falkowska. - Jak się uczyć, to od najlepszych. Wystawa jest podsumowaniem mojej dotychczasowej pracy.
Wystawa będzie można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku i w niedziele, w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny, zapraszamy!

 

plakat To już szósta i ostatnia w tym roku wystawa w cyklu prezentacji lokalnych twórców, zorganizowanych dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. W ramach operacji "”Trzy Krajobrazy” w galerii sztuki – wyposażenie galerii wystawienniczej Kaloryfer w Cieplewie i organizacja wystaw prezentujących dorobek lokalnych twórców", galeria Kaloryfer w Cieplewie wzbogaciła się m.in. o nowe stoliki i stoły, hokery i krzesła oraz aluramy, a także system ścianek ekspozycyjnych w postaci obszernych paneli do prezentacji grafik, rysunków, batików ect. Ostatnia wystawa w ramach operacji nie oznacza jednak zamknięcia działalności wystawienniczej w galerii kaloryfer. Następna prezentacja czeka nas pod koniec tego roku, a na kolejne, równie ciekawe, zaprosimy Państwa w nowym, 2015 roku.


LOGA operacja