Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Przedstawiamy aktualny harmonogram warsztatów plastycznych w OKSiBP Cieplewo, które rozpoczniemy 16 września (poniedziałek) 2019 r. W nowej ofercie pracowni, na dorosłych czekają sekcje rysunku i malarstwa sztalugowego oraz warsztaty ceramiczne. Te ostatnie, prowadzone przez artystę rzeźbiarza Mateusza Michalczyka, wznowimy w październiku 2019 r.

Jednak od nowego sezonu na rysunek i malarstwo dla młodzieży oraz dorosłych zapraszamy w poniedziałki. Natomiast pracownia ceramiczna będzie działać w czwartki i piątki. Jednocześnie informujemy, że planujemy uruchomienie nowej sekcji zajęć ceramiki dla grupy początkujących - w czwartki w godz. 15:00-18:00. Zostanie otwarta, jeśli zbierze się wystarczająca grupa chętnych. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Najmłodszych (już od 3 roku życia - w towarzystwie dorosłych opiekunów) i młodszą młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniach Małej Akademii Sztuk Pięknych dla Dzieci. Proponujemy zajęcia, które poprzez twórczą zabawę i naukę w dostępny sposób pomagają stawiać pierwsze kroki w świecie technik plastycznych. Uczestnicy otrzymują indeks „Małego Adepta Sztuk Pięknych” i zbierają pieczątki poświadczające udział w zajęciach w danym miesiącu. W styczniu organizujemy wystawę ukazującą dokonania dzieci od września. W czerwcu, z okazji Dnia Dziecka przygotowujemy wystawę podsumowującą rok pracy twórczej wszystkich sekcji/grup wiekowych. Zajęcia naszej akademii zaczynają się 10-minutowym wstępem multimedialnym, wyjaśniającym omawiane zagadnienie, inspirowane konkretnym twórcą bądź kierunkiem w sztuce, a następnie uczestnicy przystępują do pracy.

Więcej informacji w zakładce: EDUKACJA/PLASTYKA