Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Zapraszamy do galerii Kaloryfer w Cieplewie na wystawę prac wykonanych w pracowni malarstwa i rysunku w OKSiBP od września 2018 do kwietnia 2019 r., pod kierunkiem Agnieszki Michalczyk. Prezentowane obrazy są bardzo zróżnicowane zarówno pod względem tematyki, jak i stopnia zaawansowania ich twórczyń.

Na wystawie można oglądać obrazy: Anny Drozd, Agnieszki Falkowskiej, Katarzyny Falkowskiej, Ireny Kubarek, Krystyny Papakul, Zuzanny Sobieraj, Marii Stanisławskiej, Beaty Sulewskiej, Elżbiety Tężyckiej i Danuty Vetter.

Autorki skupiły się głównie na utrwalaniu martwej natury, kwiatów i pejzażu, zwłaszcza morskiego. Podjęły też trudne wyzwanie, jakim jest portret. Niektóre artystki, uczestniczące w naszych warsztatach już od pięciu lat, wybrały bardziej wymagającą technikę oleju na płótnie. Inne, dopiero zaczynające przygodę z malarstwem, pracowały głównie farbami akrylowymi. Nowością w tym roku są akwarele.

Na finisaż zapraszamy w czwartek, 6 czerwca, o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Wszystkich chętnych zachęcamy również do odwiedzin w pracowni plastycznej OKSiBP i wspólnego odkrywania tajników rysunku i malarstwa sztalugowego.