Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Inauguracja sezonu teatralnego wrzesień – grudzień 2014 odbędzie się na Żuławach! 8 kwietnia pracownicy Teatru Nowego im. Witkacego w Słupsku podziwiali Skansen Maszyn Rolniczych w Mokrym Dworze.

Podczas wizji lokalnej ustalano wymagania techniczne do wyjątkowej inscenizacji „Konopielki” w tamtejszym skansenie.

W mijającym sezonie Konopielkę można już było obejrzeć na scenie-kinowo-teatralnej OKSiR w Cieplewie w lutym br., ale ponieważ sala jest niewielka, nie wszyscy chętni mogli obejrzeć przedstawienie. Stąd pomysł, by sprowadzić spektakl ponownie, tym razem jednak w odmiennym entourage'u.
- Z pewnością będzie to niezwykłe wydarzenie – mówi Grzegorz Cwaliński, dyrektor OKSiR. – Scenę usytuujemy w zrekonstruowanej stodole, widzowie będą siedzieć na ławkach i… snopkach słomy. Reflektory, podesty i technika sceniczna przyjedzie ze Słupska.
Gościem specjalnym na zaplanowanych dwóch pokazach teatralnych będzie aktor Ireneusz Kaskiewicz, grający Kazimierza Mikułę w serialu telewizyjnym „Pan na Żuławach”.
- Znając zaangażowanie sołtysa Wiesława Zbroińskiego oraz mieszkańców Mokrego Dworu, jestem przekonany, że niespodzianek dla widzów podczas tego wydarzenia nie zabraknie – dodaje dyr. Cwaliński.
Sceniczną adaptację „Konopielki”, na podstawie powieści Edwarda Redlińskiego, w reżyserii Jerzego Karnickiego, będzie można zobaczyć 13 września (sobota) o godzinie 19:00 i 21:00 w Skansenie Maszyn Rolniczych w Mokrym Dworze. Bilety w cenie 20 zł są już do nabycia w kasie Biura Obsługi Klientów OKSiR w Cieplewie od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00-20:00, oraz podczas wybranych plenerowych wydarzeń (Żuławski Tulipan w Mokrym Dworze, Dożynki Gminne w Przejazdowie). Telefoniczna rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 58 682 85 78 wew. 1, lub 728-415-566. Liczba miejsc ograniczona.

KONOPIELKA_II