Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W Szkole Podstawowej w Straszynie, słowo zabawa karnawałowa przybrało zupełnie inne znaczenie. Trudno było zliczyć, ale zdjęcia pokazują, ilu seniorów z naszej gminy postanowiło sobotni dzień spędzić na szampańskiej zabawie. Oj, patrzcie wnuczęta, patrzcie i... bierzcie wzór z waszych babć i dziadków. Tam nikt nie miał smartfona w ręku i nikt nie „podpierał ścian”.

A wszystko zaczęło się podczas Festynu Seniora, który tradycyjnie odbywa się latem na terenie Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie. To wówczas seniorzy rzucili hasło, które brzmiało tak: ”Chcemy się bawić także w karnawale”.

To wówczas również, ze sceny, wójt Magdalena Kołodziejczak, odpowiadając na apel zgromadzonych powiedziała: „W takim razie podejmujemy „uchwałę”, że od 2019 roku Bal Seniorów będzie odbywał się dwa razy w roku, w lecie i w karnawale?” Nie musimy pisać, że uchwała została przyjęta przez aklamację.

No i „uchwała” słowem się stała właśnie 9 lutego, a seniorzy, swoją liczną obecnością potwierdzili, że powiedzenie ”Kto się śmieje, ten nie płacze” jest dla nich aktualne na co dzień.

A fakt, że uczestników balu do ruszenia w tany na parkiecie, nie trzeba było namawiać, bo wystarczyły pierwsze takty muzyki, puszczane przez dwóch DJ-ów po pierwszym posiłku, powinien dać do myślenia wielu młodym wolontariuszom, którzy w każdym momencie byli do dyspozycji gości. Bo... tak się bawią, tak się bawią...SENIORZY!

Wielkie brawa i słowa szacunku dla dyrektor szkoły podstawowej w Straszynie, Renaty Jelińskiej i kierowniczki Mediateki w Straszynie, Grażyny Goszczyńskiej, bo to one, oczywiście przy współpracy wielu innych osób, tak pięknie przygotowały tę pierwszą karnawałową zabawę dla seniorów.

żródło: www.pruszczgdanski.pl

Relację filmową z balu można zobaczyć na: PolnocnaTv