Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej! W niedzielę, 13 stycznia, zagramy na rzecz dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali pediatrycznych. W gminie Pruszcz Gdański sztab, jak zwykle, będzie mieścić się w OKSiBP Cieplewo, a najgłośniej zagramy w Mokrym Dworze „pod batutą” sołtysa Wiesława Zbroińskiego.

W tym roku hasłem przewodnim akcji jest: „Pomaganie jest dziecinnie proste”. W różnych miejscach na terenie gminy będzie kwestować 68 wolontariuszy – uczniów z lokalnych szkół pod opieką nauczycieli.

Na finał WOŚP 2019 w Mokrym Dworze, organizatorzy zapraszają do hali firmy Trend Projekt (obok skansenu maszyn rolniczych). Początek wydarzenia o godz. 15:00. W programie: koncert zespołu SWITCH MODE, w składzie Przemysław Mazur i Maciej Buliński, licytacja orkiestrowych gadżetów i fantów przekazanych na ten szczytny cel przez rozmaitych ofiarodawców oraz gorący poczęstunek, ognisko, prezentacja wozów strażackich OSP Wiślina i wiele innych atrakcji. O 18:00 na zakończenie – światełko do nieba i muzyka na żywo. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny, ale oczywiście wszyscy znamy ideę akcji więc wszelkie datki na ten cel będą mile widziane.

W tej edycji beneficjentami zbiórki będą placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują teren całego kraju. W tych placówkach szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Jak rozpoznać wolontariusza? Nieodłącznym atrybutem każdego kwestującego na rzecz WOŚP są: puszka, czerwone serduszka-naklejki z nazwą akcji/fundacji i identyfikator. Dla bezpieczeństwa, w terenie wolontariusze mogą poruszać się w parach lub grupach. Szczególnie ważny jest identyfikator. To dzięki niemu wiemy, czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze, rzeczywiście jest wolontariuszem. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji oraz kod QR.