Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W najbliższy poniedziałek (29 października) zapraszamy młodzież (16+) i dorosłych - szczególnie rodziców, nauczycieli i pedagogów - na wyjątkowy seans kinowy w ramach 9 edycji Festiwalu Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Będzie to szwedzki dramat obyczajowy pt.: „Stado” nagrodzony m.in. Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale 2015. Początek projekcji o godz. 19:00 w Kinie Za Rogiem w Cieplewie. 

Jennifer to typowa nastolatka z małej, skandynawskiej miejscowości. Jak każda dziewczyna w jej wieku chodzi do szkoły, spotyka się ze znajomymi i spędza czas z rodziną. Wydaje się, że ma życie spokojne i pełne utartych schematów. Jednak jej świat obraca się w gruzy w momencie, gdy dziewczyna pada ofiarą gwałtu. Zamiast oczekiwanej pomocy i wsparcia spotyka się z pogardą, napiętnowaniem i wykluczeniem. Nikt z lokalnej miejscowości jej nie wierzy, wszystko obraca się przeciwko Jennifer i jej rodzinie. Poruszająca opowieść o społecznym ostracyzmie, który niestety potrafi zdefiniować całe życie.

Bilety na festiwalowe seanse w cenie 5 zł są do nabycia w Biurze Obsługi Klientów, tel.: 728 415 566, od poniedziałku do czwartku w godz. 12:00-20:00 i w niedzielę w godz. 10:00-15:00.

30 października o godz. 17:00, również w ramach Wędrującego Ale Kina! 2018, zapraszamy nieco młodszych widzów (13+) na holenderski film kostiumowy pt.: "Storm. Opowieść o odwadze" z 2017 r.

Antwerpia, czasy reformacji. Klaas potajemnie przygotowuje w swojej drukarni zakazane teksty. Wkrótce zostaje przyłapany przez inkwizytora. Może go uratować tylko jego syn Storm, który ucieka z oryginalnym listem drukowanym przez ojca i od tej pory sam jest poszukiwany. Na szczęście pomaga mu Marieke, dziewczyna żyjąca w tunelach pod miastem. 

PROGRAM IMPREZY

 WAK2018 960