Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Fantastyczna plenerowa zabawa rodzinna pod hasłem: „Cumy rzuć, żagle staw!” zorganizowana z okazji Dnia Dziecka odbyła się w niedzielę 3 czerwca na terenie OKSiBP w Cieplewie. Festyn obfitował w liczne atrakcje przygotowane we współpracy z sołectwami Rusocin, Łęgowo, Cieplewo i Żukczyn, Przedszkolem Słoneczna, Kraina Strażą Gminną Gminy Pruszcz Gdański i Szkołą Podstawową w Łęgowie.

Dzieci, ich rodzice i dziadkowie mogli obejrzeć muzyczny program o tematyce morskiej oraz występy uczniów szkoły w Łęgowie i młodych podopiecznych sekcji wokalnej OKSiBP.

Nie zabrakło pneumatycznych zamków tak uwielbianych przez milusińskich, a Straż Gminna zorganizowała miasteczko ruchu drogowego. Małe strojnisie i kandydaci na superbohaterów mogli przebrać się w najróżniejsze, barwne kostiumy i paradować w strojach księżniczek lub piratów z twarzami ozdobionymi kolorowym makijażem przez wolontariuszy. Strażacy pozwalali dzieciom zwiedzać wnętrza wozów bojowych i udzielali instruktażu pierwszej pomocy przedmedycznej. W namiocie bibliotecznym najmłodsi słuchali bajek, a na miniboisku swoje umiejętności prezentowali zawodnicy szkółki piłki nożnej. Były rodzinne gry i zabawy, konkursy sprawnościowe i rozmaite konkurencje sportowe. Panie z kół gospodyń wiejskich zadbały o poczęstunek dla wszystkich gości. Serwowały m.in. smaczną zupę, słodkie wypieki, galaretki i gofry.

Finansowo i rzeczowo wsparły nas firmy: Zakład Remontowo-Budowlany Tym-Bud, RETRANS Transport i Spedycja, Hurtownia Elektryczna ELBAS i MERCOR oraz Barbara Sobańska, koła gospodyń wiejskich Cieplewo i Łęgowo, a także jednostki OSP Jagatowo i Łęgowo. Wszystkim gorąco dziękujemy!

 
Zapraszamy również do obejrzenia wideo relacji z wydarzenia, dostępnej na naszym profilu FB: