Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Jubileuszowa (dziesiąta) edycja Żuławskiego Tulipana w Mokrym Dworze za nami. Tym razem, 12 i 13 maja, z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, świętowaliśmy pod hasłem NASZA MAŁA WIELKA OJCZYZNA.

Wprawdzie, jak zaznaczył gospodarz (pomysłodawca i zarazem jeden z organizatorów imprezy) - sołtys Wiesław Zbroiński, była to ostatnia odsłona tego dorocznego święta kwiatów w gminie Pruszcz Gdański, ale kto wie...?

Jak zwykle nie zabrakło rozmaitych atrakcji. Na scenie swój bogaty repertuar zaprezentował zespół Jagódki oraz uczniowie szkół z gminy Pruszcz Gdański. Żywą lekcję historii dali członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych FORT z Gdańska. Najmłodsi mogli korzystać z oferty wesołego miasteczka, a nieco starsi i dorośli chętnie odwiedzali liczne punkty małej gastronomii i stoiska handlowe wystawione przez koła gospodyń wiejskich, kupców, rękodzielników i artystów plastyków.

Jednak, jak zawsze, największe zainteresowanie wzbudziła misternie ułożona przez wolontariuszy kompozycja kwiatowa wg projektu Bogusława Izdebskiego. Dla podkreślenia narodowego jubileuszu i hasła przewodniego, barwy biało-czerwonej zostały wpisane w kontur gminy Pruszcz Gdański, a całość wzbogaciły motywy nawiązujące do tematów wcześniejszych edycji Żuławskiego Tulipana. Kwiatowe dywany najlepiej widoczne są z góry, więc zarówno do platformy widokowej, jak i wysięgnika samochodu ratowniczego chętni ustawiali się w długich kolejkach.

Imprezie tradycyjnie też towarzyszył konkurs na najładniejszą kompozycję kwiatową. Nagrody (w postaci bonów zakupowych o wartości 500, 300 i 200 zł do realizacji w sklepie sportowym) dla laureatów trzech pierwszych miejsc ufundowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka - Rybacka Brać Mierzei. W tym roku zwyciężył Super Team, czyli nastolatki z Wiśliny. Gratulujemy!

 

 Więcej zdjęć na stronie https://www.facebook.com/gminapruszczgdanskihttps://www.facebook.com/%C5%BBu%C5%82awski-Tulipan-187032211330779/