Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W dniach 2-4 października 2017 r., zapraszamy na 8. Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Impreza jest „walizkową” wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbywającego się od ponad 40 lat w Poznaniu.

Wzorem ubiegłych lat, festiwal odwiedzi Cieplewo - miejscowość oddaloną od wielkomiejskich centrów kulturalnych, by pokazać tu najlepsze filmy dla dzieci i młodzieży z całego świata. Obok seansów kinowych odbędą się konkursy, warsztaty artystyczne, spotkanie z reżyserem filmu „Za niebieskimi drzwiami”. Po porannych seansach w poniedziałek i we wtorek zapraszamy m.in. na warsztaty plastyczne i filmowe: „Jak opowiadać językiem filmowym” i „Warsztaty filmowe green screen”.

We wtorek w godzinach popołudniowych nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i nie zapomnimy o dorosłych. Dzieci zapraszamy na bajki, a po seansie - na warsztaty plastyczne „Tworzenie scenografii z plasteliny”. Dla dorosłych przygotowaliśmy spotkanie z Magdaleną Kamińską z Instytutu Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu, która podczas wykładu pt: „Niebieskie wieloryby atakują, czyli biegnij albo giń” opowie o zagrożeniach płynących z Internetu.

W programie objazdowej edycji festiwalu znajdą się najciekawsze filmy z repertuaru poznańskiej imprezy, które będą rywalizować o nagrodę miejscowej, dziecięcej publiczności, a której laureata poznamy ostatniego dnia festiwalu podczas gali zamknięcia.

PROGRAM FESTIWALU:

poniedziałek, 2 października
godz. 9:00 - film „Nazywam się Cukinia” - kategoria wiekowa: 10 lat 66 min
godz. 10:20 - zastaw krótkich metraży dla najmłodszych - kategoria wiekowa: 3-6 lat, czas seansu: 52 min
godz. 11:20 - film „Za niebieskimi drzwiami” - kategoria wiekowa: 10-12 lat, czas seansu 99 min + spotkanie z reżyserem
godz. 17:00 - uroczyste otwarcie festiwalu - film „Za niebieskimi drzwiami”, kategoria wiekowa: 10-12 lat, 99 min + spotkanie z reżyserem Mariuszem Palejem

wtorek, 3 października
godz. 9:00 - film „Miss Impossible”- kategoria wiekowa: od 13 lat, czas seansu 90 min
godz. 10:40 - film „Traktorek Fergie” - kategoria wiekowa: 6-9 lat, czas seansu 75 min
godz. 12:00 - film „Pan Żaba” - kategoria wiekowa: 7-10 lat, czas seansu 90 min
godz. 16:00 - film „Polskie animacje dla malucha” - kategoria wiekowa: 3-7 lat, czas projekcji ok. 50 min i „Tworzenie scenografii z plasteliny”
godz. 18:00 - „Niebieskie wieloryby atakują, czyli biegnij albo giń” - wykład dla nauczycieli i rodziców - wstęp wolny

środa, 4 października
godz. 10:00 - gala zamknięcia festiwalu - pokazy filmów stworzonych przez dzieci podczas warsztatów festiwalowych i animacji powstałych podczas warsztatów „Stopklatka” w OKSiBP Cieplewo w sezonie2016/2017 r. + retrospekcja festiwalu Ale Kino! - film „Dosięgnąć nieba” z 1990 r. - kategoria wiekowa: 10-12 lat, 92 min

Szczegółowe informacje i zapisy w BOK OKSiBP pod nr tel.: 728 415 566.
Bilety na seanse: 5 zł.

Patronat nad festiwalem objęła wójt gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak.

Patronat medialny: Radio Gdańsk.

rgdansklogasll

festiwal2016

Uczestnicy jednej z poprzednich edycji festiwalu w Kinie za Rogiem w Cieplewie.