Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Widok z lotu ptaka na kwiatowe dywany.

Zakończyła się dziewiąta edycja Żuławskiego Tulipana, tym razem zorganizowanego pod hasłem: „Kraina łagodności - kochajmy się”. Było dużo słońca, kwiatów i dobrej zabawy. W sobotę i niedzielę 13 i 14 maja do późnych godzin popołudniowych wszyscy chętni mieli okazję podziwiać tulipanową kompozycję ułożoną w ramach 9 edycji Żuławskiego Tulipana w Mokrym Dworze. 

Kwiecisty obraz (zaprojektowany po raz ósmy przez Bogusława Izdebskiego), którego motywem przewodnim tym razem była miłość, cieszył się dużym zainteresowaniem. Kolejka na specjalnie zbudowany taras widokowy, który pozwalał na obejrzenie całości z góry, nie kończyła się przez cały czas jego otwarcia.

Pierwszego dnia festynu od godziny 12 towarzyszyły nam różnego rodzaju atrakcje. Występy zespołów, w tym: najlepszego polskiego Elvisa, prezentującego hity króla rock and rolla, czyli „The King’s Friends”, czy Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki”, który rozpoczął swoim występem całe wydarzenie. Specjalnie dla najmłodszych wystąpił teatr Qfer, a dorośli mieli w tym czasie okazję spróbować dań regionalnych. Nie zabrakło także pokazu skoków spadochronowych przygotowanych przez Aeroklub Gdański. Całość prowadzona była po raz kolejny przez Magdalenę Świerczyńską-Dolot z Radia Gdańsk i Grzegorza Cwalińskiego z OKSiBP Cieplewo.

W konkursie na najpiękniejszy dywan kwiatowy wystartowało łącznie 12 zespołów. Jury jak zwykle miało twardy orzech do zgryzienia. Po raz pierwszy została przyznana nagroda specjalna, ufundowana przez Stowarzyszenie Żuławy. Laureatom wręczyli ją Marian Cichon - członek Zarządu Stowarzyszenia Żuławy, wicestarosta Gdański oraz Marta Dorobek - dyrektor biura Stowarzyszenia Żuławy. Nagroda trafiła do drużyny Sikorki Bogatki, reprezentującej świetlicę w Bogatce. Trzecie miejsce zajęli Ola, Kasia i Piotr Tułowieccy. Drugie miejsce jurorzy przyznali Słonecznym Misiom, czyli gdańszczankom: Grażynie, Andżelice i Julii Petroll oraz Wiktorii Wasiuk i 17-letniej Denisie Balea ze szkoły militarnej w rumuńskim Campulung, przebywającej akurat w Trójmieście na wymianie w ramach programu Erasmus. Pierwsza nagroda trafiła do ekipy z Wyszkowa. Gratulujemy!

Wieczorem zagrały jeszcze zespoły Lecimy i Taste. Całość sobotniego programu została zakończona pokazem fajerwerków i taneczną zabawą do północy z DJ Bartnikiewiczem.

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego niezwykłego spektaklu - mówi Wójt Gminy Pruszcz Gdański, Magdalena Kołodziejczak. - Mieszkańcom, Gospodarstwu Rolnemu Zbroińscy, Ochotniczej Straży Pożarnej z Wiśliny, Straży Gminnej, OKSiBP, Kołom Gospodyń Wiejskich i wystawcom. Do zobaczenia za rok.

Wydarzenie wsparła Firma:

SNG TW kolorSAUR Neptun Gdańsk S.A.

TULIPAN1
TULIPAN2
TULIPANE1
TULIPANE2
TULIPANJ1
TULIPANJ2
TULIPANJ3
TULIPANJ4
TULIPANJ5
TULIPANJ6
TULIPANK1
TULIPANK2
TULIPANK3
TULIPANK4
TULIPANK5
TULIPANK6
TULIPANO1
TULIPANO2
TULIPANO3
TULIPANO4
TULIPANO5
TULIPANO6
TULIPANO7
TULIPANO8
TULIPANO9
TULIPANO10
TULIPANP1
TULIPANP2
TULIPANP3
TULIPANP4
TULIPANP5
TULIPANTEA1
TULIPANTEA2
TULIPANTEA3
TULIPANTEA4
TULIPANTEA5
TULIPANTEA6
TULIPANW1
TULIPANW2
TULIPANW3
TULIPANW4
TULIPANW5