Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

OKSiBP w Cieplewie ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie społecznych inicjatyw kulturalnych. W konkursie „Lokalnie Kulturalnie 2017” o fundusze (jednorazowo w kwocie do 7 tys. zł) mogą ubiegać się grupy nieformalne (minimum 3 osoby) oraz organizacje takie jak koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, etc.

Konkurs grantowy to pokłosie cyklu marcowych spotkań warsztatowych z mieszkańcami, zorganizowanych na terenie gminy Pruszcz Gdański, w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017. Ich uczestnicy dyskutowali z socjolog Anną Czyżewską o tym jak samodzielnie inicjować działania kulturalne i kreować własne otoczenie. Przeprowadzone zostało również badanie możliwości kulturotwórczych mieszkańców, którego wyniki zostały przedstawione na spotkaniu podsumowującym, zorganizowanym 26 kwietnia 2017 r. w OKSiBP. Chętnych zapraszamy do zapoznania się z diagnozą możliwości kulturalnych gminy Pruszcz Gdański dostępną poniżej oraz we wszystkich filiach bibliotek.

Kolejnym etapem programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017 jest nabór wniosków na „oddolne” inicjatywy kulturalne. Wszystkich mieszkańców gminy Pruszcz Gdański zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu grantowego „Lokalnie Kulturalnie 2017” dostępnymi w regulaminie opublikowanym poniżej.

Wnioski na własne inicjatywy kulturalne można składać osobiście do 24 maja 2017 r. do godziny 14:00 w Biurze Obsługi Klienta OKSiBP Cieplewo.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu: od poniedziałku do czwartku w godz. od 12:00 do 20:00 do 23 maja 2017 r. pod numerem telefonu: 728 415 566 lub drogą mailową pod adresem: rezerwacje@pruszczgdanski.pl

Pliki do pobrania:

DIAGNOZA MOŻLIWOŚI KULTUROTWÓRCZYCH

REGULAMIN KONKURSU GRANTOWEGO

diagnoza2